V marci 2023 Jazyková škola v Poprade privítala dvoch študentov z partnerskej školy v Las Palmas, Gran Canaria. Počas dvoch týždňov sa Cristina a Mariano zúčastnili hodín anglického jazyka v Poprade a v Kežmarku. Absolvovali hodiny slovenčiny a podelili sa so svojimi zážitkami aj s našimi študentmi španielčiny. Okrem učenia sa cudzích jazykov bol pobyt týchto študentov obohatený spoznávaním našej kultúry, pamiatok, prírodných krás a stretnutí s našimi študentmi, ktorí prispeli k tomu, že naši partneri odchádzali s množstvom nezabudnuteľných zážitkov.

         Mobilita v rámci programu Erasmus+ znamená skvelú príležitosť výmeny skúseností a veríme, že aj naši študenti sa v budúcnosti zúčastnia výmenných pobytov v zahraničí.

Mariano De Santa Ana opísal svoje dojmy z prvého pobytu na Slovensku v článku pre lokálne noviny La Provincia. Text v anglickom jazyku si môžete prečítať TU.

Článok v lokálnych novinách La Provincia

Mariano a Cristina spracovali informácie o svojej skúsenosti z mobility v publikácii – Sprievodca Erasmom v Poprade, ktorú si môžete prečítať v angličtine TU.

Fotogaléria: